FIZJOTERAPIA

Fizjoterapeuta współpracuje z lekarzami takimi jak: ortopeda, neurochirurg, neurolog, radiolog, internista, anestezjolog.
 


Na pierwszą wizytę składa się dokładny wywiad, czyli badanie podmiotowe. Podczas rozmowy fizjoterapeuta zadaje szereg pytań dotyczących stanu zdrowia w celu poznania pacjenta, a przede wszystkim znalezieniu przyczyny objawów. Następnie przeprowadza badanie wykonując testy funkcjonalne, analizuje wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych. Pozwala mu to na zlokalizowanie przyczyny bólu, postawienie rozpoznania i wdrożenie leczenia.

Po przeprowadzeniu badania klinicznego, fizjoterapeuta przechodzi do wstępnej  terapii manualnej, na którą składają się techniki takie jak  mobilizacje, manipulacje, neuromobilizacje, stretching. Dodatkowo fizjoterapeuta naucza autoterapii czyli zestawu ćwiczeń, czynności, które można wykonywać samodzielnie w domu. Przyjmuje pacjentów, którzy cierpią z powodu bólu: kręgosłupa, głowy, barku, kolan. Pracuje z pacjentami stomatologicznymi z problemami stawu skroniowo-żuchwowego. Współpracuje z lekarzami innych specjalności aby w sposób interdyscyplinarny wpłynąć na poprawę stanu zdrowia pacjentów, poprawić ich komfort życia, ulżyć im w bólu.